KOCIEWIE W RYTMIE REGGAE

Autor: Kominek Karol
Gazeta: Dziennik Bałtycki, wydanie Kociewie (strona 15, tematyka: kultura muzyka)
data 13 października 2006r.

Starogard Gd. Muzyka ma trafiać nie tylko do młodego pokolenia, chociaż do niego jest adresowana.

Kociewie w rytmie reagee.

W Starogardzkim Centrum Kultury w Starogardzie Gdańskim odbył się koncert Jordan & Przyjaciele, Kapela Kociewska i Pazurtupaka-ragga sound. Występ rozpoczął młody chłopak z Tczewa, Pazurtupaka. Teksty reageemana nawiązywały do sposobu życia codziennego młodzieży, do miłości. W swoich piosenkach używał języka potocznego, aby dotrzeć szczególnie do młodego pokolenia. Zaraz po nim zagrał i zaśpiewał zespół Jordan & Przyjaciele ze Starogardu Gdańskiego. Grają folkową muzykę jamajską reagee. Chłopaki mają wydane już cztery krążki. Jeden z nich można było kupić w jednym z archiwalnych wydań "Dziennika Bałtyckiego". Artyści tworzą muzykę i słowa. Śpiewają głównie o tym, co dzieje się wokół nas.

Pazurtupaka z Tczewa pokazał nam jak wygląda występ reageemana. Fot. Karol Kominek

- W zeszłym roku nawiązaliśmy współpracę z Kapelą Kociewską - mówi Pazur, który gra na basie w zespole Jordan. - Chcieliśmy połączyć te dwa rodzaje muzyki i stworzyć coś oryginalnego. Trzeba przyznać, że chyba nam się to udało. 18 sierpnia tego roku wraz z Kapelą Kociewską graliśmy na największym festiwalu muzyki reagee w kraju, który odbył się w Ostródzie - dodaje Pazur.

Zespół Jordan zagrał wraz z Kapelą Kociewską. Zaprezentowali wspólnie jak efektownie może brzmieć muzyka reagee w połączeniu z muzyką typowo kociewską. Fot. Karol Kominek

Muzyków cieszy kiedy publika bawi się przy ich rytmach. Wyznają zasadę: Jeśli chcesz żeby koncert był udany to współpracuj, baw się razem z nami. Ostatnio wydali czwartą już płytę "Oczy moje". Więcej o zespole można przeczytać odwiedzając ich stronę internetową www.jordanstyle.pl . Tam znajdują się newsy, galeria i kilka kawałków z ich płyty do posłuchania.

(Kominek)

Kociewie w rytmie reagee
Kominek Karol
data: 13 października 2006r.
źródło: Dziennik Bałtycki© & ® PAZURTUPAKA 2006-2008