PAZURTUPAKA SOUND to projekt, pod którym kryje się RAS ZIUT w swojej imprezowej, sound systemowej odsłonie, wspierany często przez nawijacza GAJUSA.
PAZURTUPAKA działa jako sound system, czyli oprócz selekcji kawałków (puszczania muzyki z płyt) deejay nawija na żywo do podkładów (riddimów) czy dub'ów (instrumentali reggae).
PAZURTUPAKA poprzez organizowanie imprez, granie muzyki z płyt zajmuje się propagowaniem jamajskich brzmień. Na imprezach prezentowana jest muzyka roots reggae, dub, dancehall oraz rap. Sound system działa od 2002 roku i ma na koncie kilkanaście imprez zagranych w różnych tczewskich klubach. Powstają również autorskie utwory, osadzone w klimacie dub reggae.

KEEP THE FIRE BURNIN' !! DUBWISE NO COMPROMISE !!


PAZURTUPAKA PRODUKCJE :

Tytuł: PAZURTUPAKA SOUND - URODZINOWY JUNGLE-MIX
Rok: 2007

Ten mixtape to spontaniczna akcja. Nagle wpadł do głowy pomysł żeby jako prezent dla przyjaciół: Makiego i Agnieszki, na ich wspólne urodziny skleić mixtape. Oczywiście by też wplec w niego życzenia oraz nagrany "specjal". Maki opowiadał, że dorwał fajne "drumy" dlatego pomyślałem, że zrobię mixtape z fajnymi "junglami" ;-) Ludzie często ładują do jednego worka drum'n'base i jungle - oczywiście wiele się nie mylą bo te brzmienia łączą się ze sobą i przenikają. Jednak nie raz słyszałem jak ktoś nagranie ze specyficznymi junglowymi, zapętlonymi i szybkimi perkami nazywał drum'n'basem. Dlatego tym mixtape'm chcę pokazać brzmienia "jungle", brzmienia które dotykają swych korzeni czyli jamajskiego reggae. Mało tu samych instrumentali, w każdym zaprezentowanym tu kawałku są albo sample wokalne albo cała nawijka dee-jays. Usłyszymy pioniera raggamuffin na junglowych bitach GENERAL LEVY, fantastycznego UK APACHE, MACKA B, TOP CAT i innych. Są też produkcje polskie, których pragnąłbym aby powstawało więcej.
Ze względu na to, że mixtape to prezent ;-) dorzuciłem też kawałki drum'n'base - każdy kto przesłucha ten materiał od razu usłyszy różnicę jungle i drum.
Odnośnie spraw technicznych to nie jest to mixtape winylowy (chciałbym mieć to wszystko na plackach he he). Kilka tracków jest zgranych z winyli jedank większość z CD. Nie ma tu też producenckich tricków, skomplikowanych przejść itp - spontan akcja dla przyjaciół.
To co tu usłyszycie - usłyszycie także na imprezach PAZURTUPAKA SOUND - jednak nie zapodaję ich w dużym natężeniu. Powód ? Ludziska uciekają z parkietu he he ale muzyczna edukacja musi być i zawsze zaprezentuję JUNGLIST MASSIVE !!
Sprawdź tracklistę mixtap'u.


DUB :

PAZURTUPAKA SOUND - First Joy Dub

PAZURTUPAKA SOUND - Are You Ready?

PAZURTUPAKA SOUND - A Jah Riddim Dub© & ® PAZURTUPAKA 2006-2008