NEWS ARCHIWUM 2008


Dodano: 22.12.2008

ZAPRASZAM NA:

Klub Protokultura zaprasza na ostatnią imprezę w tym roku. Zagrają Pazurtupaka Sound, Suaf, Szak, Ross i Wasiq.

Impreza odbędzie się w sobotę, 27. grudnia o godz 21.00/

ŚWIĘTA AFRYKA @ PROTOKULTURA

dj's:
PAZURTUPAKA SOUND
SUAF [ TCZEW ]
SZAK [ TCZEW ]
ROSS [ TCZEW ]
WASIQ [ TCZEW ]

vj's:
HANS
LUCIFERNE

MUZA: REGGAE , JUNGLE , DNB

WJAZD: 10 ZŁ

AFTER - 08,00 AM

CHILL ROOM BĘBNY + DIDGERIDOO + GITARA + ... CO SIĘ DA


Dodano: 17.12.2008

Witam zapraszam na kolejna imprezę PAZURTUPAKA SOUND.

Tym razem w Trombie w najbliższą sobotę 20 grudnia. Start godzina 21.00.

Oprócz sporej dawki muzyki z płyt w klimatach raggamuffin, reggae, dubu i rapu będziecie mieli okazji ponownie zobaczyć GRASA w akcji i posłuchać jego i moich freestajli i nawijek.

Na ostatniej imprezie w Zebrze wyszło elegancko - teraz może być jedynie lepiej. Pozdrawiam i zapraszam.
Dodano: 12.12.2008


Serdecznie zapraszam 13 grudnia na godzinę 20 do ACK "Zebra" w Tczewie, gdzie po długim czasie PAZURTUPAKA SOUND puści płyty w ruch. Po przez muzykę wesprę "Maraton pisania listów" - akcję Amnesty International.
Szczegółowe info akcji :
Amnesty International oraz ACK "Zebra" zaprasza na: Maraton Pisania Listów - międzynarodową akcję w obronie praw człowieka. Celem akcji jest napisanie jak największej liczby listów w oparciu o sprawdzone, najbardziej aktualne przypadki naruszania podstawowych praw człowieka. Listy te, zostaną wysłane do decydentów politycznych na całym świecie.
12 grudnia, piątek - ACK "Zebra"
16:00-18:00
Warsztaty anty dyskryminacyjne - prowadząca: Ola Filipek (Polska Akcja Humanitarna)
13 grudnia, sobota - ACK "Zebra"
12:00 - 22:00
Maraton Pisania Listów. Otwarcie wystawy "Prawa człowieka w obiektywie"
20:00 - 22:00
Koncert - Pazurtupaka Sound [sundsystem reggae/dub] wstęp co łaska - zbieramy na znaczki!
14 grudnia, niedziela - ACK "Zebra"
10:00 - 12:00
II dzień Maratonu Pisania Listów 18:00 do późna
Spotkanie z cyklu "Galeria Tolerancji", goście: Larry Okey Ugwu - muzyk, aktor i animator kultury i Sylwia Wojtera - Amnesty International. Mini przegląd filmów poświęconych prawom człowieka m.in. "Poza strachem" (ang. Leaving Fear Behind) Bezprecedensowy film, potajemnie wyprodukowany w Tybecie oraz wywieziony poza jego granice dosłownie kilka dni przed marcowymi zamieszkami. Premiera filmu odbyła się w Pekinie tuż przed rozpoczęciem Igrzysk. Twórcy filmu zostali aresztowani w marcu, Dhodnup Wangchen, twórca filmu, wciąż przebywa w chińskim więzieniu.Strona filmu: www.leavingfearbehind.com Seria filmów "Stop Violence Against Woman" i filmy reklamowe Amnesty International

Alternatywne Centrum Kultury "Zebra" ul. Kościelna 6/7, Tczew

Na cały cykl wydarzeń, oprócz koncertu, wstęp darmowy!!


Dokładne informacje i kontakt: ACK Zebra - ackzebra@gmail.com
Cykl spotkań "Galeria Tolerancji" oraz warsztaty antydyskryminacyjne są zorganizowane dzięki środkom projektu "Underground na Starówce" dofinansowanego z Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.


Dodano: 22.10.2008

W końcu zapraszam do stestowania artykułu oraz recenzji KAMY. Artykuł to "Rapowe wytwórnie warte uwagi i godne polecenia". Jak na razie jest to częś pierwsza, w której Kama opisuje Def Jam oraz Loud. Następne części wkrótce. W recenzjach Kama na pierwszy ogień wziął płytę Krs One'a i Marley Marla - "Hip-Hop Lives". Wszystko to znajdziecie w dziale HIP-HOP KULTURA Kolejne artykuły oraz recenzje będą już wrzucane na bierząco. Zachęcam do lektury !


Dodano: 01.09.2008

W najbliższy wtorek czyli 02 września zapraszam na kolejną audycję radiową MUSIEGO - "W 60 minut dookoła winyla", w której będę gościem. Transmisja o godzinie 17.00 w tczewskim Radiu Fabryka - www.radiofabryka.pl. Serdecznie zachęcam do odsłuchu.


Dodano: 30.08.2008

RAS ZIUT - STAREDEMOSESJE (2008) - nielegal już do pobrania. To 15 wcześniej nie publikowanych numerów. StareDemoSesje to mój pierwszy materiał złożony w postać całej płyty. Nie wiele brakowało aby nigdy nie ujrzał światła dziennego. Nielegal zawiera kawałki nagrane na przełomie lat 2005 - 2007. Są te demowe wersje, które miały być nagrane na nowo jednak tak nigdy się nie stało. Zdecydowałem się na opublikowanie tych numerów w takiej postaci w jakiej zostały wtedy nagrane. Ten materiał mógłbym nazwać "To dla moich ludzi" bo gdyby nie oni to pewnie utwory dalej obrastały by kurzem. Nastał czas aby zakończyć pewien etap i podzielić się jego owocami z tymi, którzy długi czas na nie oczekiwali oraz z tymi, którzy nie mieli pojęcia o ich istnieniu. Kliknij na okladkę aby ściągnąć płytę. Oprócz samych kawałków w folderze znajdują się okładki w wersji na pudełko typu "slim" jak i na grube standardowe pudełko na płytę audio CD. Więcej informacji na temat tej produkcji niebawem w dziale RAS ZIUT - Dyskografia. Zachęcam do pobierania płyty i życzę miłego odbioru. Pozdrawiam !!


Dodano: 28.08.2008

Po długim muzycznym zastoju i aktualizacji strony z przyjemnością ogłaszam, iż na dniach pojawi się mój pierwszy nielegal, którego będzie można ściągnąć w całości ze strony. Są to stare demo sesje, o których więcej napiszę w momencie publikacji nielegala. Odnośnie aktualizacji strony dorzucę w końcu artykuły i recenzje dotyczące kultury hip hop autorstwa KAMY oraz kolejne audycje radiowe MUSIEGO. Zaproponuję też Wam do stestowania produkcje zaprzyjaźnionych artystów. Pozdrawiam !


Dodano: 15.06.2008

Zapraszam na imprezę w klimatach drum & bass, jungle, raggajungle, która odbędzie się 21 czerwca w nowym tczewskim klubie PROTOKULTURA.

"ŚWIĘTOJAŃSKI JUNGLEBASS"

Zagrają:
DIA [synestezja/3miasto]
FAF [AWZ /3miasto]
AoS [Tczew]
PAZURTUPAKA [Tczew]
SUAF [Tczew]

Miejce: Tczew - klub PROTOKULTURA, ulica Wyzwolenia 1 (stara Piwnica).
Kiedy: Sobota 21 czerwca, start o godzinie 21:00
Wjazd: 15 PLN

Aby wejść na imprezę trzeba wcześniej wysłać imię i nazwisko na adres e-mail: protokultura@vp.pl. Lista będzie otwarta do godziny 16:00 21.06.2008.


Dodano: 11.04.2008

Zapraszam na KONCERT moich tczewskich ziomków, który odbędzie się w OSTRÓDZIE, w klubie ZIP 26 kwietnia 2008. Zagrają: najnowszy tczewski projekt rapowy MSM (Mroczna Strona Miasta) w składzie: MEMERO, WAJER, 20PLN oraz SKER (Brodnica) oprócz tego swoje solowe numery zaprezentują: WAJER, projekt MEMERO/WAJER, SKER oraz MEMERO & MUSI. Klub ZIP mieści się na ostródzkim Zamku przy ulicy Mickiewicza 22. Start godzina 20.00. Wjazd: 7 PLN. W imieniu ziomków serdecznie zapraszam !


Dodano: 27.03.2008

Witam. Po długiej przerwie będziecie mogli usłyszeć mój głos na nowej płycie rapowego składu EFEKT UBOCZNY. Będzie to ich druga płyta zatytułowana "Czarne Światło". EFEKT UBOCZNY tworzy dwóch mc's: EMATEI DUCH oraz DzK. Obydwu raperów mogliście usłyszeć na ostatniej płycie ZKMD36. Nawijam gościnnie w jednym kawałku, do którego podkład zrobił DJ WEEDEE ( Fite ;-) ). Na płycie nawiną również ZKMD36 oraz Yogoorth. Premiera nielegala będzie za około dwa tygodnie. Teraz zapraszam do stestowania produkcji składu jak i solowych projektów DzK i Matiego, odwiedzając ich strony internetowe:

EFEKT UBOCZNY

DzK

EMATEI DUCH


Dodano: 31.01.2008

Z wielką radością informuję, że w środę 30 stycznia urodziła się nasza córka Majka ;-). Maleństwo waży 3,3kg i mierzy 57cm. Bardzo radujemy się wraz z żoną i całą rodziną. Niech żyje Maja !! Sto lat !! JAH BLESS !!


Dodano: 22.01.2008

Z przyjemnością informuję, że ruszyła audycja MUSIEGO - "W 60 minut dookoła vinyla" w tczewskim Radiu Fabryka. 60 minut dobrego rapu i ciekawych informacji dotyczących Kultury hip-hop. Słuchajcie na żywo w każdy wtorek o godzine 17.00. Radio można obierać poprzez internet oraz na analogowych odbiornikach w tczewskiej kablówce Telkabu. Dodatkowo sygnał mozna odebrać w telefonach Nokii serii N bez konieczności podłączania słuchawek. Pierwszą audycję możecie już sciągnąć z działu Kultura Hip-Hop --> Media. W miarę możliwości będą rejestrowane wszystkie audycje jednak zachęcam do słuchania ich na żywo. Podczas trwania programu można komunikowac się z MUSIM poprzez GG lub e-mail. Pozdrawiam!


Dodano: 15.01.2008

Raper MUSI był gościem w tczewskim Radiu Fabryka. Rozkminki na temat hip-hopu pomiędzy laikiem a praktykiem. Wszystko wyszło na tyle dobrze, że MUSI dostał propozycję prowadzenia cyklicznej audycji hip-hopowej na falach tego radia. Audycję możecie ściągnąc z działu KULTURA --> HIP-HOP --> MEDIA. Tych którzy nie słuchali zapraszam do odsłuchu a wszystkich na następną audycję we wtorek 22 stycznia (godzina 17.00), w której MUSI już nie będzie gściem a prowadzącym. BIG UP !!!


Dodano: 07.01.2008

Nowy rok przyniósł nowy wygląd strony. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. Z pewnością poprawiła się nawigacja, no i w końcu strona przestanie się rozjeżdzać na monitorach w wyższej rozdzielczości ;-). Rozbudowany został dział KULTURA, w którym pojawiła się bardzo ciekawa i obszerna rezcenzja płyty MASTA ACE - "A Long Hot Summer" autorstwa MUSIEGO, którą znajdziecie w dziale KULTURA HIP-HOP. Mam nadzieję, że MUSI jeszcze nie raz uraczy Nas swoimi przemyśleniami. Zapraszam do lektury i życzę wszystkim pomyślnego Nowego Roku !!!
© & ® PAZURTUPAKA 2006-2009